Cztery znaki, że twoje wyznanie jest szczere

Cztery znaki, że twoje wyznanie jest szczere

Wyznanie jest oznaką szczerości, ale może też zranić twojego partnera. Przeczytaj te wskazówki, zanim przeprowadzisz trudną rozmowę. Ważnym motywem przyznania się do romansu jest miłość do współmałżonka i chęć ratowania małżeństwa. Zanim przystąpisz do rozmowy, musisz rozwiązać wszelkie problemy w swoim sercu i umyśle. Konfrontacja z partnerem na temat jego niewierności nigdy nie jest łatwa. Ale jeśli od jakiegoś czasu czujesz się winny, przyznanie się do romansu jest jedynym sposobem na naprawienie sytuacji.

Przyznanie się do niewierności jest oznaką uczciwości

Jeśli miałeś romans, ważne jest, aby przyznać się do tego swojemu małżonkowi tak szybko, jak to możliwe. Chociaż szczerość jest zwykle najlepszą polityką, w tym przypadku konieczne jest przyznanie się, zwłaszcza gdy jesteś pewien, że twój partner cię oszukiwał. Zaprzeczanie prowadzi tylko do odkrycia. Wyznając romans jest najlepszym sposobem na uratowanie swojego związku. Nieżyjąca już amerykańska psycholog Shirley Glass namawiała ludzi, aby mówili swoim partnerom o swoich sprawach, ponieważ dostarczy im to wskazówek i narzędzi do naprawy ich związków.

Choć szczerość w sprawie niewierności jest moralną wyżyną, to jednak wiąże się z własnymi konsekwencjami. Według Pe’era, połowa wszystkich związków rozpada się po tym, jak zdradzający przyznają się do swoich partnerów. Tylko 30% z tych par próbuje pozostać razem po przyznaniu się zdradzającego, a liczba ta rośnie z każdym rokiem. Podczas gdy wyznanie niewierności może być oznaką uczciwości podczas romansu, nie jest pozbawione konsekwencji.

Choć pierwsze ujawnienie jest trudne, wiele osób decyduje się na rozłożenie w czasie ujawnienia i ujawnienie mniejszej ilości informacji w miarę postępu ich romansu. Chociaż to tworzy spustoszenie w związku, pary, które są w stanie pracować przez problemy i uczynić zadośćuczynienie są zazwyczaj szczęśliwsze i zdrowsze niż wcześniej. Niestety, wiele osób przyznaje się do swoich romansów, aby zmniejszyć swoje poczucie winy. Ale, Stevens zaznacza, że nie powinno to być czynnikiem decydującym o dokonaniu pełnego ujawnienia.

To oznaka szczerości

Oszukujący małżonek może powiedzieć swojemu współmałżonkowi milion rzeczy. Mogą usprawiedliwić swoje zachowanie, obwiniając partnera lub przenosząc ciężar na kogoś innego. Ponadto, zdradzający małżonek może kłamać na temat charakteru spotkań seksualnych lub lokalizacji ich romansu. Pomimo trudności z tym związanych, wielu zdradzających decyduje się na publiczne wyznania. To, czy jesteś gotowy przyznać się do romansu, zależy od ciebie. Oto cztery oznaki, że twoje wyznanie jest szczere.

Jeśli czujesz się winny z powodu swojego romansu, musisz znaleźć pierwotną przyczynę. Jeśli tego nie zrobisz, powrót do zdrowia twojego współmałżonka potrwa znacznie dłużej niż twój własny. Zamiast unikać tematu, postaraj się zidentyfikować czynniki i działania, które uczyniły cię podatnym na pokusę. W ten sposób możesz wyjaśnić partnerowi swoją słabość i rozpocząć leczenie. W końcu twój małżonek może chcieć zachować twoje tajemnice.

Na szczęście nie jest to norma. Chociaż niektórym osobom może być łatwiej wyznać swoje sprawy niż innym, nadal nie jest to norma. Cheater nie może po prostu wrócić i powiedzieć swojemu partnerowi, że ma romans. A jeśli się przyzna, to często dlatego, że nie chciał, aby jego partner się dowiedział. Dlatego ważne jest, aby być szczerym – jeśli partner nie wie, co się dzieje, może być mniej skłonny do wybaczenia.

To może być trudna rozmowa

Przyznania się do romansów mogą być trudne, ale należy być na nie przygotowanym. Partner związku będzie prawdopodobnie odczuwał różne emocje, w tym złość, ból i miłość do drugiej osoby. Istotne jest, aby podczas konfrontacji z partnerem zachować spokój i korzystać z podstawowych schematów rozmowy. Jeśli masz wątpliwości co do uczciwości partnera, możesz rozważyć konsultację z terapeutą. Terapeuta może pomóc Ci lepiej zrozumieć emocje partnera i sposób podejścia do tematu.

Przede wszystkim przyznaj, że Twój partner może mieć poczucie winy. Przyznanie się do romansu nigdy nie jest łatwe i wymaga wiele energii, aby to zrobić. Zarówno ty, jak i twój partner jesteście w stanie szoku i zamieszania. Partner może również czuć się zdradzony przez twój romans, ale najlepiej nie przytłaczać ich. Zamiast tego przedstaw praktyczne rozwiązania dotyczące naprawy związku i odbudowy zaufania.

Po wyznaniu romansu postaraj się zrozumieć motywy swojego partnera. Czy twoje zachowanie było motywowane wyłącznie poczuciem winy? Jeśli kusiło cię, by oszukiwać, twoja żona może czuć się obwiniona. Jeśli próbujesz jedynie ulżyć obciążonemu sumieniu, nie jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie rozmowy. Zadaj sobie raczej pytanie, czy twój małżonek rozumie sytuację i chce się poprawić.

Może zranić partnera

Jeśli nie jesteś pewien, czy przyznanie się do romansu zrani twojego partnera, postaraj się pamiętać, że ważne jest poznanie prawdziwych powodów, dla których miałeś pozamałżeński romans. Może to być manipulacyjny ruch, aby przenieść winę i winę na swojego partnera, lub może to być twój własny egoizm. Niezależnie od przyczyny, twoim pierwszym krokiem powinno być określenie, czy naprawdę chciałabyś być ze swoim partnerem ponownie.

Traumatyczne przeżycia związane z romansem mogą odrodzić się na nowo. Może tworzyć uczucia zdrady, podejrzeń, samotności i straty. Dlatego tak ważne jest, aby szukać terapii lub doradztwa, jeśli podejrzewasz, że twój partner ma romans. W międzyczasie bezpieczeństwo Twojego partnera powinno być Twoim głównym priorytetem. Po tym wszystkim, ból romansu nie może przewyższyć bólu i zamieszania, które czuje twój partner.

Po wyznaniu romansu, twój partner może czuć zdradę, strach i rozpacz. Może również doświadczać poczucia złości i wyrzutów sumienia, a wcześniej mógł czuć się winny lub zawstydzony za związek. Należy mieć świadomość, że szkody w związku mogą wykraczać poza małżeństwo pary i dotyczyć ich dzieci. Zdradzony małżonek prawdopodobnie będzie odczuwał wstyd przed i po romansie, i będzie go kontynuował po naprawieniu związku.

Dodaj komentarz