Problemy w związku po urodzeniu dziecka

Problemy w związku po urodzeniu dziecka

Utrzymanie dziecka może spowodować wiele zmian w związku, a jednym z największych problemów jest to, że nie będziesz już otrzymywać tego samego poziomu wsparcia od swojego partnera. Podczas gdy dobry partner może pomóc Ci poradzić sobie z wieloma z tych zmian, nie może czytać w Twoich myślach. Otwarte komunikowanie się ze swoim partnerem pomoże wam w pokonaniu drobnych podrażnień. Poznanie swojego partnera przed urodzeniem dziecka może przejść długą drogę do zapewnienia, że przejście idzie gładko.

Komunikacja jest kluczowa

Nowe dziecko zmieni wiele aspektów twojego związku i może stworzyć nieporozumienia i konflikty. Pary muszą nauczyć się komunikować ze sobą, aby mogły dostosować się do tego nowego życia. Dobre umiejętności słuchania są niezbędne. Jeśli nie jesteś dobry w słuchaniu swojego partnera, bardziej prawdopodobne jest, że zranisz uczucia drugiej osoby. Na szczęście istnieją sposoby na skuteczną komunikację i całkowite uniknięcie konfliktu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących skutecznej komunikacji po urodzeniu dziecka.

Po pierwsze, wygospodaruj czas na intymność. W tym czasie ważne jest kilka godzin fizycznej intymności. Spróbuj zaplanować wieczory randkowe lub wygospodarować czas na długą rozmowę telefoniczną. Spróbuj znaleźć grupy wsparcia online lub w swojej okolicy dla rodziców z dziećmi. Pomoże ci to pracować przez zmiany razem. Komunikacja jest niezbędna dla par, jeśli chcą, aby ich związki trwały. Znajdź czas na wieczory randkowe lub po prostu kilka nocy dla siebie.

Pamiętaj, że każdy ma inne potrzeby i style komunikacji. Nauka dobrej komunikacji jest procesem ciągłym i nigdy nie będzie doskonała. Bądź jasny w swojej komunikacji i dwukrotnie sprawdź, co rozumiesz potrzeby swojego partnera. Pamiętaj, że nie możesz czytać w myślach swojego partnera. Bądź otwarty, aby się nie zgadzać i staraj się zrozumieć potrzeby drugiej osoby. Jeśli to zrobisz, twój związek się poprawi i będziesz mogła mieć bardziej pozytywne relacje po urodzeniu dziecka.

Zmiana ról to duży krok w związku. Oboje partnerzy muszą przyjąć nowe role. Założenia są powszechne i często prowadzą do konfliktu. Zamiast rozwiązywać konflikt, powinniście pracować nad komunikowaniem się ze sobą na temat nowych ról, które każdy z was przyjmuje. To pomoże wam obu poradzić sobie z nową rolą. Będziesz szczęśliwszy jako para, więc zajęcie się problemami związanymi z relacjami z głową pomoże ci utrzymać pokój w związku.

Humor pomaga parom radzić sobie z drobnymi przykrościami

Choć humor jest pomocny, jeśli chodzi o radzenie sobie ze wzlotami i upadkami, które przychodzą z posiadaniem dziecka, istnieje wiele sytuacji, w których nie jest. W rzeczywistości niektóre dzieci uważają, że humor wcale nie pomaga, a nawet może mieć negatywne skutki. W badaniu, pary używały humoru, gdy były różne drobne przykrości, takie jak konieczność dzielenia się materiałami dla niemowląt.

Pary mogą używać humoru, aby ponownie zdefiniować swoje relacje po przybyciu dziecka. W końcu życie nie zawsze jest przewidywalne. Zawsze będą niespodziewane wydarzenia, a używanie humoru pomoże ci utrzymać temperament w ryzach. Jeśli twój partner używa humoru do radzenia sobie z drobnymi przykrościami, twoje dziecko będzie dorastać wiedząc, że humor nie jest dla nich zły.

Poznanie się przed posiadaniem dziecka

Poznanie się przed posiadaniem ponownie tworzy emocjonalną więź między tobą a twoim partnerem. Po narodzinach dziecka, może być kuszące, aby umieścić swój związek na tylnym palniku. Jednak nie jest to czas na zaniedbanie swojego związku. Relacje są najważniejsze, gdy jesteś przytłoczony, zdezorientowany i wrażliwy. Jeśli ty i twój partner nie dzielicie tych samych emocji, możecie skończyć mając problemy z relacjami po urodzeniu dziecka.

Nowe mamy potrzebują czasu, aby odzyskać siły po porodzie. Dopiero po ustaniu krwawienia i ustąpieniu komplikacji można bezpiecznie powrócić do uprawiania seksu. Unikaj presji, aby stać się intymnym, zanim będziesz gotowa. Spędzajcie razem czas przed pojawieniem się dziecka, aby lepiej się poznać. Nawet jeśli nie jest to romantyczne, spędzanie czasu razem będzie wiązać cię lepiej.

Poznanie się przed ponownym małżeństwem może pomóc uniknąć problemów z relacjami po urodzeniu dziecka. W końcu nowi rodzice będą mieli mniej czasu dla siebie i więcej czasu dla swoich dzieci. To jest czas, aby omówić różnice i zaakceptować je. Po urodzeniu dziecka, fizyczna strona związku zmieni się drastycznie. Będziesz wydawać więcej pieniędzy niż byś chciał, tracić sen i być nadwrażliwym na takie rzeczy jak foteliki samochodowe i binkies.

Przygotowanie do nowego dziecka jest stresujące dla związków. Wiele par kłóci się jeszcze bardziej po zostaniu rodzicami. Stres może obrócić parę przeciwko sobie, narażając na szwank ich szczęście i przyszłość. Poznanie siebie nawzajem przed urodzeniem dziecka jest niezbędne do uniknięcia problemów w związku po urodzeniu dziecka. Pierwsze miesiące są najtrudniejsze, ale doświadczenie wychowania dziecka będzie niezapomnianym czasem.

Dodaj komentarz