Jak być dobrym rodzicem?

Jak być dobrym rodzicem?

Niektóre dzieci potrzebują więcej dotyku, inne mniej. Dzieci w każdym wieku wymagają trochę dotyku i trochę powściągliwości. Niektóre dzieci potrzebują dodatkowej zachęty lub impulsu do aktywizacji. Wraz z wiekiem dziecka można powoli wydłużać smycz lub ograniczać harmonogram. Wsparcie emocjonalne może pojawić się w każdej chwili. Rodzicielstwo to ostateczna gra w pływające gówno. Dowiedz się, jak reagować na potrzeby dziecka, będąc sumienną i przemyślaną osobą.

Pozytywne informacje zwrotne pomagają dzieciom się uczyć

Dawanie dzieciom pozytywnych informacji zwrotnych jest kluczowym elementem rodzicielstwa. Zmniejsza ono rozdźwięk między aktualnym rozumieniem dziecka a zachowaniem, które chce ono osiągnąć. Aby zapewnić skuteczną informację zwrotną, rodzice muszą rozumieć, kiedy jest „wystarczająco dobrze” i jak pomóc dziecku przejść z miejsca, w którym jest teraz, do miejsca, w którym chce być. Oto kilka wskazówek dotyczących udzielania pozytywnych informacji zwrotnych.

Przy udzielaniu pozytywnych informacji zwrotnych nauczyciele i rodzice powinni ustawić zegar, który będzie im przypominał o ich udzieleniu. Jeśli rodzice nie są w stanie zapewnić informacji zwrotnej, można sporządzić arkusz zbierania danych, aby śledzić zmiany w zachowaniu. Liderzy programu mogą obserwować i zastanawiać się nad tym, jak nauczyciele wykorzystują pozytywną informację zwrotną w swoich klasach, by upewnić się, że jest to wartościowa praktyka. Nauczyciel może również wykorzystać pozytywną informację zwrotną, aby pomóc rodzicom poprawić ich umiejętności komunikacyjne i być bardziej skutecznym.

W każdym przypadku udzielenia pozytywnej informacji zwrotnej, rodzice powinni podkreślić, że dziecko zrobiło coś dobrze. Używanie kciuka w górę, pochwał i aklamacji powinno być stosowane w takich sytuacjach. W ten sposób dzieci nauczą się budować na swoich wysiłkach i odnosić sukcesy podczas otrzymywania informacji zwrotnej. Jeśli trudno ci to osiągnąć, spróbuj zamiast tego dawać pozytywne informacje zwrotne. W ten sposób pomożesz dzieciom zbudować pozytywne relacje z Tobą i poprawić ich samoocenę.

Dawanie dzieciom pozytywnych informacji zwrotnych jest ważną częścią rodzicielstwa. Dzieci muszą czuć, że mogą dostarczyć rodzicom informacji zwrotnej. Pomaga im to aktywować umiejętności krytycznego myślenia, ponieważ wymaga od nich oceny własnego zachowania. Pomaga im to również uniknąć demotywacji. BaaBee TV ma kilka zadań, które pomagają rodzicom w przekazywaniu dzieciom pozytywnych informacji zwrotnych. Jest to jeden z najważniejszych aspektów rodzicielstwa i nie powinien być ignorowany.

Podczas udzielania pozytywnych informacji zwrotnych dzieciom, rodzice powinni upewnić się, że angażują je w rozmowę. Często dziecko zmaga się z konkretnym zachowaniem, a pozytywne informacje zwrotne mogą pomóc im rozwinąć nowe postrzeganie. Pomaga im również wypracować lepsze nawyki. Pomaga im nauczyć się właściwego sposobu zachowania w przyszłości. Więc daj swojemu dziecku pozytywną informację zwrotną i obserwuj, jak się poprawia. I nigdy nie zapominaj, że najlepszym sposobem na nauczenie dziecka jest modelowanie go.

Nagradzanie dobrego zachowania

Nagradzanie dobrego zachowania jest ważną częścią rodzicielstwa. Przez chwalenie i nagradzanie pozytywnych zachowań, możesz pomóc ukształtować swoje dziecko w bardziej pozytywną osobę. Dzieci naturalnie pragną potwierdzenia, aprobaty i uznania ze strony rodziców, a to może pomóc wzmocnić te wartości. Ale skąd wiesz, które pozytywne zachowanie nagrodzić? Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby znaleźć odpowiednie nagrody dla swojego dziecka. I, nie zapomnij praktykować tego, co głosisz!

Po pierwsze, wybierz system nagród, który motywuje dziecko do wykonywania zachowań, które chciałbyś, aby wykonywało. Ten system nagród powinien zaczynać się od małego i być osiągalny dla twojego dziecka. Powinien to być również konkretny cel, który można osiągnąć. Pamiętaj, aby zaangażować dziecko w proces tworzenia systemu nagród i realizować swój plan. Kiedy już stworzysz system nagród, twoje dziecko będzie chciało to zrobić ponownie.

Gdy twoje dziecko jest świadome tego, czego od nich oczekujesz, wybierz nagrodę opartą na tym zachowaniu. Rodzice mogą nagrodzić dobre zachowanie, zabierając je do kina. Nagroda może być za określoną ilość czasu, lub może być za określone wydarzenie, takie jak sleepover w domu przyjaciela. Pamiętaj, że nagrody powinny być spójne, a dziecko powinno wiedzieć, że są doceniane i nagradzane za dobre zachowanie.

W końcu nagrody i kary są skuteczne tylko wtedy, gdy zachęcają do pożądanych zachowań u dzieci. Rodzice muszą jednak uważać, aby upewnić się, że nie nagradzają nadmiernie lub nie przekupują swoich dzieci rzeczami, na które nie mogą sobie pozwolić. Nagradzanie dobrego zachowania namacalnymi nagrodami pomoże również uniknąć efektu wymuszania, który towarzyszy przekupstwu. Jeśli przekupujesz, upewnij się, że cena i nagroda są niskie, aby dziecko nie było sfrustrowane twoją niechęcią.

Uczenie się na błędach

Termin uczenie się na błędach odnosi się do koncepcji, że popełnianie i dopuszczanie błędów jest cennym doświadczeniem, które może prowadzić do wiedzy, charakteru i wzrostu. Zasada ta wywodzi się z koncepcji eksperymentowania, która jest istotną częścią uczenia się. Dzieci z natury są ryzykantami i optymistami. Muszą jednak doświadczyć porażki, aby rozwinąć pozytywne nastawienie i uczyć się na błędach. Ponadto błędy stanowią bezpieczne miejsce dla rodziców i dzieci do omówienia problemów i uzyskania pomocy w razie potrzeby.

Na przykład możesz uczyć dziecko odporności, czyli umiejętności odbijania się od porażki. Dzieci potrzebują tej cechy, aby stać się niezależnymi. Pozwalanie im na celowe porażki jest błędem, ale może nauczyć je odpowiedzialności. Podobnie, pozwalanie im na próbowanie nowych rzeczy poprawi ich osąd i sprawi, że będą mniej podatne na lęki. Uczenie się na błędach jako rodzic może prowadzić do lepszego osądu i większej pewności siebie w dłuższej perspektywie.

Popełnianie błędów jest istotną częścią uczenia się i rozwoju jako rodzic. Dzieci muszą doświadczyć porażki, aby rozwinąć własne procesy myślowe i zdolności decyzyjne. Zamiast ukrywać się przed konsekwencjami swoich błędów, rodzice powinni pozwolić swoim dzieciom na popełnianie błędów jako sposób uczenia się na błędach. Nawet dorośli popełniają błędy. Ale błędy nigdy nie powinny być szkodliwe dla dziecka. Tak więc, zamiast unikać błędów, pozwól im ich doświadczyć.

Jako rodzic, twoja odpowiedzialność za nauczenie dzieci, aby nie powtarzały błędów, jest nieoceniona. Jako rodzic masz ogromną szansę nauczyć dziecko pewności siebie i pokonywania niepowodzeń. Stosowanie takiej postawy i odpowiedniego podejścia może pomóc im uczyć się na błędach, gdy wyrosną na niezależnych, odpowiedzialnych dorosłych. Musisz jednak pamiętać, że nie możesz popełnić tych samych błędów dwa razy, a Twoje dziecko może odebrać tę cechę od Ciebie.

Dzieci muszą zrozumieć, że błędy uczą je, jak być samodzielnym i odpowiedzialnym. Najlepszym sposobem na nauczenie ich akceptacji konsekwencji swoich błędów jest nie ratowanie ich przed konsekwencjami ich własnych wyborów, ponieważ doprowadzi to jedynie do poczucia odpowiedzialności, które jest niezasłużone. Jeśli dziecko nie zda egzaminu, powinno nauczyć się stawiać czoła wynikom i lepiej przygotować się do kolejnej próby. Jeśli rodzice stale ratują swoje dzieci przed konsekwencjami ich własnych błędów, uczą je beztroski i podejmowania ryzyka.

Bycie sumiennym rodzicem

Swiadome rodzicielstwo polega na świadomym uwzględnianiu uczuć. Należy pamiętać, że świadome rodzicielstwo dotyczy w takim samym stopniu rodzica, jak i dziecka. Sumienny rodzic uczy się kontrolować swoje emocje i jest mniej krytyczny wobec siebie. Oznacza to, że staje się bardziej świadomy swoich uczuć i staje się bardziej wrażliwy na potrzeby dziecka. Oznacza to również naukę akceptacji własnych ograniczeń i odpuszczenie sobie ego i pragnień.

Dodaj komentarz