Naturalne środki na odparzenia pieluszkowe

Naturalne środki na odparzenia pieluszkowe

Wysypka pieluszkowa jest spowodowana zakażeniem bakteryjnym lub drożdżowym, które rozprzestrzenia się na całej skórze. Ponieważ obszar pieluch jest wilgotny i ciepły, jest to idealne miejsce do rozwoju bakterii. Czerwone, podniesione kropki w zagłębieniach pieluchy są wynikiem tej infekcji. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków zaradczych na pieluszkowe zapalenie skóry. Pieluszkowe zapalenie skóry może być leczone środkami homeopatycznymi. Poniżej wymieniono kilka najpopularniejszych środków zaradczych.

Amoniak powoduje pieluszkowe zapalenie skóry

Strasznym słowem społeczności pieluch szmatek jest „amoniak”. Ta substancja chemiczna jest zmorą społeczeństwa i plagą ziemi. W przeciwieństwie do wody, amoniak może być trudny do usunięcia z pieluszki. Pachnie tak silnie, że może wręcz podrażnić włoski w nosie niemowląt. Jest składnikiem środków czystości i można go kupić w czystej postaci.

Narażenie na mocz i kał powoduje podrażnienie skóry, a nawet infekcje. Skóra staje się podatna na uszkodzenia, ponieważ kał i mocz są pełne enzymów trawiennych, które mogą podrażniać skórę. Sam amoniak nie wystarczy, by wywołać pieluszkowe zapalenie skóry, ale może je pogorszyć. Jeśli Twoje dziecko ma infekcję drożdżową, być może będziesz musiała użyć specjalnego kremu, aby pozbyć się tej dolegliwości.

Podczas badania 81 dzieci, które cierpiały na pieluszkowe zapalenie skóry, naukowcy stwierdzili, że 47% pieluch miało w sobie amoniak. Jednak nie było tak we wszystkich przypadkach. Niektóre z dzieci miały zaczerwienienie w kroczu, a u niektórych nawet rozwinęło się owrzodzenie lub krwawienie. Próbki zostały zabrane do laboratorium, gdzie zostały posiane na pożywki typu blood agar lub MacConkey agar. Obecność bakterii została określona przez ich reakcje fermentacji cukru, a ich zdolność do podziału mocznika.

Pieluchy, które są moczone w wybielaczu są wspólnym rozwiązaniem dla amoniakalnego pieluszkowego zapalenia skóry. To sanityzuje pieluchy i rozkłada amoniak. Moczenie w wybielaczu powinno być powtarzane co najmniej dwa razy w miesiącu. Bezodpryskowe rozwiązanie może również działać, ale nie zabije amoniaku. Jeśli jednak nie chcesz prać pieluch tak często, możesz użyć roztworu do namaczania z wybielaczem.

Mikrofibrowe pieluchy to kolejna opcja. Wkładki z mikrofibry są najtańszą opcją, ale tylko kilka All-in-Ones i Twos używa wkładek z mikrofibry. Mikrofibra jest również trudniejsza do czyszczenia, a grubsza mikrofibra ma trudniejszą powierzchnię do wchłaniania amoniaku. Powodem tego jest fakt, że pasma mikrofibry są znacznie szersze niż ich grubość. Jest to kolejny powód, dla którego mikrofibra jest skutecznym rozwiązaniem na pieluszkowe zapalenie skóry.

Łojotok przyczyną pieluszkowego zapalenia skóry

Wysypka na obszarze pieluszki może być pierwszym objawem łojotoku. Jednak choroba ta może wystąpić również w innych miejscach ciała. Skóra w okolicy pieluszki jest ciepła i wilgotna, co czyni ją doskonałą pożywką dla bakterii. Wysypka może pojawić się jako mała, czerwona plamka w fałdach skóry, a nawet może krwawić. Pomimo powszechności tej choroby, jest ona trudna do zidentyfikowania bez pomocy lekarza.

Wysypka pieluszkowa może być wynikiem podrażnienia lub zakażenia drożdżakowego i często jest spowodowana przez wiele czynników. Dzieci, które niedawno miały biegunkę lub brały antybiotyki mogą być bardziej podatne na rozwój pieluszkowego zapalenia skóry. Dziecko, które cierpi na łojotok może być podatne na rozwój innych rodzajów wysypki, w tym łupieżu. Podczas gdy cradle cap może odejść z czasem, łojotok może pojawić się ponownie jako łupież w okresie dojrzewania.

Wysypka związana z łojotokiem charakteryzuje się małą plamą jasnoczerwonej skóry, której często towarzyszy wiele, mniejszych i rozsianych zmian satelitarnych. W ciężkich przypadkach może przerodzić się w poważniejszą chorobę, wymagającą leczenia. Łojotok może również prowadzić do wysypki u dorosłych, ale jest mniej powszechny niż pleśniawki.

Zmiana pieluch jest niezbędna, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wysypki i jest niezbędna do usunięcia nadmiaru wilgoci ze skóry. Ważne jest, aby prać pieluszkę tak często, jak to możliwe, zwłaszcza gdy jest brudna, ponieważ nadgorliwe oczyszczanie może pogorszyć stan skóry i opóźnić gojenie. Aby uniknąć dalszych podrażnień, należy stosować łagodne mydło bezzapachowe na obszarze dotkniętym chorobą. Taki zabieg należy stosować na dotkniętym obszarze kilka razy dziennie, aż wysypka zniknie.

Główną przyczyną pieluszkowego zapalenia skóry jest tarcie. Pielucha pokrywa wrażliwą skórę dziecka, a to tarcie powoduje czerwoną, błyszczącą wysypkę na odsłoniętych obszarach. Ta wysypka może być spowodowana przez czynniki drażniące, takie jak kał, mocz lub środki czyszczące. Skóra jest dotknięta przez tarcie, więc nowa pieluszka może wywołać reakcję alergiczną. Wysypka jest zwykle widoczna tylko na dotkniętych obszarach, ale możliwe jest, że pojawi się w innych miejscach, w tym w fałdach skóry.

Candida powoduje pieluszkowe zapalenie skóry

Większość z nas wie, że Candida powoduje pieluszkowe zapalenie skóry. Ten grzyb żyje w ciepłym, wilgotnym środowisku wewnątrz pieluch i może łatwo rozprzestrzeniać się na otaczające go obszary. Pieluszkowe zapalenie skóry zwykle pojawia się jako czerwone zgrubienia, satelitarne wzniesienia lub łuszczące się, suche obszary i może wystąpić w kilku miejscach na skórze lub w jednym miejscu. Pieluszkowe zapalenie skóry może być leczone maściami barierowymi i lekami przeciwgrzybicznymi.

Choć pieluszkowe zapalenie skóry jest powszechne, niektóre dzieci rozwijają je z powodu infekcji drożdżowej. To może być spowodowane przez wiele różnych czynników, w tym alergii lub podrażnienia do pieluchy. Dzieci, które niedawno miały biegunkę lub brały antybiotyki mogą być na zwiększone ryzyko rozwoju pieluszkowego zapalenia skóry. Infekcja drożdżowa może również rozwijać się z drażniącego zapalenia skóry, co jest kolejną przyczyną. Środki drażniące w kupie i moczu mogą uszkodzić barierę skórną i spowodować wysypkę.

Podstawowym leczeniem pieluszkowego zapalenia skóry spowodowanego przez Candidę jest przeciwgrzybicze rozwiązanie miejscowe. Może to być krem bez recepty lub maść na receptę. Jeśli wysypka nie reaguje na krem, może to być infekcja bakteryjna. Jeśli wysypka jest gorsza niż na początku, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli dolegliwości utrzymują się powyżej 3 dni, zalecana jest wizyta u dermatologa. Flukonazol (Diflucan) jest bardzo skutecznym doustnym kremem przeciwgrzybiczym.

Przesypki pieluszkowe są zwykle spowodowane przerostem drożdżaka Candida albicans. Ciało naturalnie ma niewielkie ilości candidy na skórze. Kiedy grzyb rośnie w dużych ilościach, może zainfekować inne obszary. Kiedy dzieci są na antybiotykach, są bardziej podatne na infekcje drożdżowe, ponieważ zabijają one dobre bakterie, które utrzymują drożdże w ryzach. Kiedy równowaga bakterii w przewodzie pokarmowym staje się off, pieluszkowe zapalenie skóry może stać się jeszcze bardziej serious.

Objawowe zakażenie C. albicans może być nieistotne. Jednak bardziej rozległe infekcje mogą spowodować poważniejsze komplikacje. Bardziej rozległa infekcja może doprowadzić do wysypki, która utrzymuje się dłużej niż trzy dni. Dzieje się tak również w przypadku niemowląt z pleśniawkami lub zakażeniem drożdżakowym jamy ustnej. Choć jest to niezwykle rzadkie zjawisko, warto zauważyć, że większość zdrowych dorosłych ma wysokie stężenie C. albicans w swoich jelitach.

Homeopatyczne środki na pieluszkowe zapalenie skóry

Gdy u dziecka pojawia się wysypka w okolicy pieluszki, doskonałym wyborem są środki homeopatyczne. Leki homeopatyczne są łagodne i delikatne i nie mają skutków ubocznych. Pomagają one organizmowi leczyć się poprzez pobudzenie procesu samoleczenia. Leki te pomagają również w leczeniu innych chorób skóry w obszarze pieluch, takich jak infekcje grzybicze. Każdy lek jest dobierany do konkretnych objawów u danego dziecka. Dlatego wybór odpowiedniego leku dla dziecka jest niezbędny dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Niektóre leki homeopatyczne na pieluszkowe zapalenie skóry obejmują Cantharis, Nit-ac i siarkę. Te składniki pomogą złagodzić pieluszkowe zapalenie skóry, a także pomogą w ząbkowaniu. Kilka dobrze wskazanych środków jest wymienionych poniżej. Chamomilla 30C jest dobrym wyborem na pieluszkowe zapalenie skóry, ponieważ może leczyć pieczenie i miedziane plamy. Rhus Tox jest skuteczny w przypadku obolałych miejsc i podwyższonego wysypu pieluszkowego. Jest szczególnie pomocny u dzieci, które mają obolałe lub podniesione plamy.

Calendula jest kolejnym homeopatycznym środkiem na pieluszkowe zapalenie skóry. Ten składnik jest powszechnie spotykany w kremach do stosowania miejscowego na skórę. Może również pomóc w leczeniu schorzeń skóry. Sok z aloesu ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, więc może być skuteczną barierą dla pieluch. Olejek eteryczny z lawendy może również zmniejszyć stan zapalny i ból związany z pieluszkowym zapaleniem skóry. Może również pomóc zmniejszyć liczbę bakterii, które powodują wysypkę.

Wysypka pieluszkowa jest częstym zjawiskiem u niemowląt w pierwszym roku życia. Jednak jeśli szukasz naturalnego lekarstwa na pieluszkowe zapalenie skóry, leki homeopatyczne mogą być świetną opcją. Leki te zawierają całkowicie naturalne składniki, więc nie zaszkodzą Twojemu dziecku. Są one również łatwe do znalezienia i mogą być stosowane bez użycia szkodliwych dodatków. I nie zapominaj – naturalne środki zaradcze są często najlepsze!

Podstawowym objawem pieluszkowego zapalenia skóry jest czerwona, lekko uniesiona wysypka na pupie dziecka. Ostatecznie, ta wysypka może rozprzestrzenić się na biodra i genitalia. Niektóre dzieci mają również obolałą skórę, pęcherze i krosty. Wysypka pieluszkowa może sprawić, że dziecko będzie rozdrażnione i może przylgnąć do Ciebie, aby zapewnić sobie komfort podczas oczekiwania na działanie kremów.

Dodaj komentarz