Leczenie wszy i gnid

Leczenie wszy i gnid

Zanim twój dostawca opieki zdrowotnej zaleci leczenie wszy głowowej i gnid, zrób dokładne czyszczenie domu. Umyj wszystkie ubrania i pościel, i wysusz je w suszarce na gorącym ustawieniu. Odkurzanie pozbędzie się wszelkich luźnych włosów, a dywan, meble i fotele samochodowe mogą być również czyszczone. Jeśli nie możesz ich umyć, zamknij je w plastikowej torbie na dwa tygodnie, aby uniknąć ponownego zakażenia. Leczenie wszy i nitów nie może działać na przedmiotach używanych dłużej niż dwa dni przed leczeniem. Nie spryskuj domu lub rzeczy osobistych środkiem owadobójczym. Jeśli masz pytania, zapytaj swojego pracownika służby zdrowia.

Iwermektyna

Iwermektyna jest lekiem, który zabija wszy głowowe i gnidy poprzez zwiększenie poziomu chlorków w komórkach mięśniowych. Jest bezpieczny i jest zatwierdzony do stosowania u dzieci w wieku sześciu miesięcy i starszych. Może być stosowany jako lotion lub roztwór miejscowy i jest skuteczny przeciwko wszom głowowym. Należy jednak pamiętać, że nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 15 kilogramów i kobiet w ciąży.

Był testowany na dzieciach i dorosłych z wszami głowowymi i wykazał natychmiastowe wyniki w 92 procentowym wskaźniku sukcesu. Był skuteczny przez tydzień i zmniejszał szanse na przeniesienie na innych członków rodziny. Dzieci, które porównywano z placebo, nie były narażone na działanie leku. Jednak u dorosłych skuteczność była podobna. Dzieci o wadze powyżej 33 funtów mogły przyjmować doustne tabletki iwermektyny.

Choć większość pediatrów nigdy nie słyszała o iwermektynie, jest ona stosowana od kilku lat w leczeniu zakażeń helmintami. Ten lek został przetestowany w otwartym badaniu i wykazał wielką obietnicę, ale należy zachować ostrożność przy stosowaniu silniejszych leków. Istnieje wiele alternatyw, które wykonują tę samą pracę bez ryzyka skutków ubocznych. Powinien być stosowany tylko po tym, jak inne metody leczenia zawiodły, mówią europejscy badacze.

Przy stosowaniu iwermektyny na wszy i wysypki, należy zawsze dokładnie umyć ręce po aplikacji. Następnie należy użyć grzebienia o drobnych zębach, aby wyczesać zarażone miejsca. Lotion należy również stosować na skórę głowy i włosy, ale nie należy go stosować na innych częściach ciała. Może on powodować podrażnienia i zaczerwienienie oczu.

Choć niektóre środki pedikuliczne mają działanie owadobójcze, niektóre nie mają ani jednego, ani drugiego. Dlatego też, jeśli uważasz, że masz infestację, należy śledzić z drugiego leczenia co siedem dni. Dzieje się tak, ponieważ niektóre z jaj i wszy przeżywają leki. Jeśli ich nie wyleczysz, Twoje dziecko może być zmuszone do przejścia przez kilka zabiegów, zanim infestacja zostanie całkowicie usunięta. Powinieneś również potraktować resztę rodziny i przyjaciół w przypadku, gdy mieli kontakt z zarażonym obszarem.

Dimetikon

Użycie dimetikonu do leczenia wszy i nitów jest powszechne wśród wielu produktów niechemicznych, w tym szamponów, odżywek i lakierów do włosów. Produkty te nie trują wszy głowowych, zamiast tego powlekają je i tłamszą. Jest to skuteczne, ponieważ wszy głowowe nie mogą rozwinąć odporności na dimetikon, chociaż nadal istnieje pewna debata na temat skuteczności leczenia. Chociaż dimetikon zabija wszy, to pozostawia osad na skórze głowy, włosach i skórze głowy. Powstała pozostałość na włosach i skórze głowy jest również środkiem odwadniającym.

Ludzie, którzy mają awersję chemiczną, odkryli, że dimetikon jest znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla stosowania pestycydów. Dimetikon, który jest olejem silikonowym, zabija wszy, dusząc je poprzez blokowanie ich spiral. Jest to skuteczne na wszystkich etapach cyklu życia wszy głowowych. Jako rozwiązanie niechemiczne, dimetikon jest skuteczny przeciwko wszom głowowym i gnidom u dzieci i dorosłych.

Skuteczność dimetikonu jako środka na wszy głowowe została udowodniona w dwóch badaniach, jednym na dzieciach, a drugim na dorosłych. Podczas gdy wyniki badań muszą być jeszcze potwierdzone, jego skuteczność może przewyższać skuteczność konwencjonalnych pestycydów. Testy in vitro wykazały, że dimetikon miał 96 procentową skuteczność, ale badanie nie obejmowało badań na zwierzętach. Mimo to, produkty oparte na dimetikonie są powszechne w Unii Europejskiej i są zalecane jako pierwsze leczenie w niektórych jurysdykcjach.

Ważne jest, aby utrzymać wszy głowowe i gnidy w czystości. Pomimo powszechnego przekonania, wszy głowowe nie są spowodowane niską higieną osobistą. W rzeczywistości, infekcja jest rozprzestrzeniana przez kontakt głowy do głowy. I chociaż pojedynczy zabieg może zabić wszy, żadne pojedyncze rozwiązanie nie usunie całkowicie wszy i gnid. Może być konieczne powtórzenie leczenia, aby pozbyć się infestacji. Ale żaden jeden zabieg nie gwarantuje pozbycia się wszy i gnid na dobre.

Aby użyć dimetikonu do leczenia wszy i gnid, musisz najpierw umyć włosy. Pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć je przed zastosowaniem. Butelka z aerozolem musi być zagruntowana przed użyciem jej po raz pierwszy. Zamknij oczy podczas jego stosowania, aby zapobiec przedostaniu się dimetikonu do oczu. Następnie, przepłucz oczy po około 10 minutach. Aby uzyskać najlepsze wyniki, traktuj całą rodzinę jednocześnie.

Alkohol benzylowy

Alkohol benzylowy jest powszechnym środkiem dezynfekującym, który może zabić wszy i gnidy. Podczas gdy to leczenie nie jest w 100% skuteczne, jest to świetny pierwszy krok w leczeniu infestacji wszy. Jednak problem z alkoholem benzylowym jest to, że może powodować poważne skutki uboczne, w tym swędzenie, drętwienie i ból. Ludzie powinni zawsze myć ubrania i pościel z bardzo gorącą wodą przed użyciem alkoholu benzylowego. To samo dotyczy wszelkich produktów higieny osobistej.

Alkohol benzylowy jest najbezpieczniejszą opcją leczenia wszy i gnid. Stosuje się go na dotkniętym obszarze i dokładnie spłukuje bieżącą wodą lub wężem natryskowym. Nie jest bezpiecznie używać tego produktu wewnątrz prysznica. Należy używać tylko jednego produktu na głowę, ponieważ dwa mogą być szkodliwe dla skóry. W razie wątpliwości należy skonsultować się z dermatologiem, który zaleci kombinację produktów, które można bezpiecznie stosować na konkretnym obszarze.

Przed użyciem alkoholu benzylowego należy porozmawiać z farmaceutą lub pracownikiem służby zdrowia. Należy poinformować ich o wszelkich innych lekach, które obecnie przyjmujesz. Jeśli jesteś w ciąży, należy również skonsultować się z dostawcą usług medycznych. Nie występują poważne lub umiarkowane interakcje lekowe z alkoholem benzylowym, jednak przed rozpoczęciem lub przerwaniem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować alkoholu benzylowego, jeśli jest się na niego uczulonym.

Alkohol benzylowy może powodować oparzenia głowy, co może być wyjątkowo nieprzyjemne. Dodatkowo może pozostawić we włosach martwe lub żywe wszy. Jeśli stosujesz ten zabieg na głowie, ważne jest, aby uważać, aby nie dzielić dotkniętych obszarów z innymi osobami. Może to spowodować odrętwienie i kłucie. Jeśli używasz roztworu miejscowego, zawsze unikaj kontaktu głowy z głową.

Innym zabiegiem na bazie alkoholu na wszy głowowe jest piwo. Podobnie jak inne alkohole, piwo zawiera alkohol etylowy i działa poprzez nasycenie głowy substancją. Alkohol spowoduje, że wszy będą oszołomione, co ułatwi ich usunięcie za pomocą grzebienia nit. Choć nie zabija wszy, piwo nie przenika do powłoki nitów. Jest to dobry sposób na pozbycie się wszy i gnid bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.

Malathion

Malathion do zabiegów na wszy i gnidy jest przeznaczony do stosowania na włosy i skórę głowy. Płyn nie powinien być stosowany na skórę, uszy, usta, pochwę lub oczy. Po zakończeniu leczenia dziecko lub osoba dorosła powinna umyć ręce i powtórzyć aplikację. Przez siedem dni dziecko lub osoba dorosła powinna stosować malation jeszcze przez dwie aplikacje. Powtarzać leczenie w miarę potrzeby, aby zabić wszelkie pozostałe wszy.

Podczas stosowania malationu należy unikać palenia tytoniu i być z dala od otwartego ognia lub elektrycznych źródeł ciepła. Ten lek może podrażniać skórę. Jeśli wystąpi podrażnienie skóry, należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza. Ważne jest, aby przechowywać go we właściwy sposób, poza zasięgiem dzieci. Nie należy pozostawiać go na zbyt długo. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na butelce. Stosować lek zgodnie z zaleceniami producenta.

Po zakończeniu leczenia malationem na wszy i gnidy, należy użyć grzebienia o drobnych zębach, aby sprawdzić, czy nie ma żywych gnid. Aplikacja powinna trwać przez siedem do dziewięciu dni. Powtarzać aplikację co siedem do dziewięciu dni, jeśli objawy utrzymują się. Aby leczenie było bardziej skuteczne, wszyscy członkowie rodziny muszą być traktowani w tym samym czasie. Leczenie malationem na wszy i gnidy należy powtarzać co siedem do dziewięciu dni, jeśli to konieczne.

Aby zastosować malation na wszy i gnidy, należy nałożyć lotion na włosy i skórę głowy. Po nałożeniu go na włosy, należy pozostawić je do wyschnięcia na co najmniej osiem do 12 godzin. Następnie umyj włosy szamponem jak zwykle i dobrze spłucz dotknięte obszary. Następnego dnia mogą pojawić się żywe wszy. Jeśli nadal znajdziesz żywe wszy, należy powtórzyć leczenie. Jeśli leczenie nie przynosi efektów, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Po zakończeniu leczenia należy wyprać wszystkie ubrania, pościel i inne artykuły osobiste, które miały kontakt z głową dziecka lub osoby, która miała z nim kontakt. Spłukać chore miejsce wodą lub wężem natryskowym. Nie stosować balsamu na twarz lub nad głową. Nie należy dzielić się grzebieniami z innymi osobami. Przed zabiegiem sprawdź siebie i swoją rodzinę pod kątem obecności wszy i gnid.

Dodaj komentarz