Przygotowanie do chodzenia z dzieckiem

Przygotowanie do chodzenia z dzieckiem

Przygotowanie jest kluczowe do chodzenia z dzieckiem. Jako rodzic, ważne jest, aby wiedzieć, jak wspierać tułów dziecka podczas pierwszych kroków. Wyciąganie ręki podczas podtrzymywania stóp dziecka powoduje, że środek ciężkości dziecka przesuwa się do przodu, a dziecko szybko robi krok, aby go złapać. Zamiast wyciągać ręce, skup się na tułowiu dziecka, aby utrzymać jego stopy na ziemi i budować siłę mięśni i kości.

Wczesne chodzenie jest oznaką inteligencji

Badanie dotyczące korelacji między wczesnym chodzeniem a inteligencją wykazało, że dzieci, które zaczęły chodzić w młodym wieku, nie były ogólnie bardziej inteligentne ani bardziej skoordynowane. Eksperci zalecają, aby nie popędzać dziecka, aby trafiło na pierwszy kamień milowy. Sugerują skupienie się na fazie, w której się znajdują i zapewnienie im znaczących doświadczeń rozwojowych. Jednak ta kwestia pozostaje niejasna. Poprzednie badania na temat wczesnego chodzenia i inteligencji przyniosły mieszane wyniki.

Pierwsze kroki są bardzo oczekiwanymi kamieniami milowymi dla dziecka i sygnalizują etap malucha. Jednak niektórzy rodzice zastanawiają się, czy wczesne lub późne chodzenie koreluje z inteligencją. Odpowiedź brzmi, oczywiście, nie zawsze. Nie ma między nimi wyraźnej korelacji. Niektórzy rodzice uważają, że wczesne chodzenie jest wskaźnikiem najwyższej inteligencji. Niektóre inne badania również wskazują na korelację między chodzeniem a wczesną inteligencją. Ale nie ma twardych dowodów na poparcie tego.

Choć korelacja między wczesną nauką chodzenia a inteligencją nie została udowodniona, nowe badanie sugeruje, że im wcześniej twoje dziecko zacznie chodzić, tym bardziej prawdopodobne będzie osiągnięcie kamienia milowego. Być może prawdą jest, że genetyka i środowisko odgrywają rolę w inteligencji dziecka, ale jest to dalekie od rozstrzygnięcia. Niezależnie od tego, jeśli twoje dziecko zaczęło chodzić z pomocą rodzica, upewnij się, że to udokumentujesz!

Chociaż poziom inteligencji dziecka nie jest bezpośrednio związany z urodzeniem, może być związany z pewnymi zachowaniami, takimi jak wysoka rozpiętość uwagi i dobry rozwój fizyczny. Co ciekawe, wczesne chodzenie nie gwarantuje stypendium w szkole średniej. Jednak nadal jest to jedno z największych osiągnięć, jakie może dokonać dziecko. Jest to jednak znak, że Twoje dziecko rozwija swój mózg. Zwracaj więc uwagę na te znaki, a będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie niesamowicie inteligentnym dzieckiem!

Ćwiczenia pomagające dziecku w nauce chodzenia

Na początek możesz zachęcić dziecko do nauki chodzenia za pomocą zabawek wymagających obu rąk. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabawek do chodzenia, trzymanie przedmiotu w każdej ręce, gdy stoją, zniechęci do korzystania z zewnętrznego wsparcia, promując wykorzystanie nogi i tułowia do utrzymania równowagi. Zabawki muzyczne, zwłaszcza te z shakerem w każdej ręce, to świetne ćwiczenia pomagające dziecku w nauce chodzenia. Spróbuj włączyć te działania do codziennej rutyny dziecka.

Innym sposobem na zachęcenie dziecka do chodzenia jest pozwolenie mu lub jej na zobaczenie, jak inne dzieci chodzą. Dzieci uwielbiają widzieć, jak inne dzieci upadają, a chwalenie ich za chodzenie sprawia, że chcą podążać za nimi. Możesz również zachęcić swoje dziecko do nauki chodzenia odwiedzając świetlice i organizując spotkania z innymi dziećmi. Należy pamiętać, że najważniejszym czynnikiem w rozwoju dziecka jest powtarzanie. Podobnie, jeśli Twoje dziecko nadal nie jest w stanie chodzić w wieku 18 miesięcy, nadszedł czas, aby zobaczyć lekarza.

Zacznij od umieszczenia dwóch mebli w pokoju z wysokimi ścianami. Stolik kawowy i kanapa mogą działać, podobnie jak dwa krzesła o tej samej wysokości. Pozwól dziecku oprzeć się na jednej powierzchni, jednocześnie balansując na drugiej. Kiedy już to opanuje, możesz przesunąć je dalej od siebie i pozwolić mu stawiać między nimi kroki. Nie zapomnij złapać ich w razie upadku! Następnie przejdź do kolejnego poziomu.

Następnie możesz zacząć od zachęcania dziecka do sięgania po coś. Kiedy Twoje dziecko stoi, może potrzebować wsparcia z przodu i z tyłu. Dzięki temu wzmocnią swoje mięśnie dolne i tułowia. Dodatkowo zaangażują się w dynamiczne reakcje równowagi, gdy stopy złapią ich środek ciężkości. Ostatecznie możesz przejść na kolejny poziom rozwoju, zachęcając je do rozwijania lepszej równowagi i większej siły mięśni.

Przygotowanie do chodzenia z dzieckiem

Chodzenie jest jednym z wielu kamieni milowych, które Twoje dziecko osiągnie w trakcie swojego rozwoju. Dzięki niemu uczy się, jak się komunikować, myśleć i radzić sobie w nowych sytuacjach. Z wiekiem zacznie chodzić z większą gracją i z wyciągniętymi rękami. Kiedy będziesz gotowa zabrać swoje dziecko na spacer, przygotuj się na ten krok milowy, będąc w pobliżu i zachęcając je do poznawania otaczającego je świata. Twoje dziecko zyska pewność siebie, gdy nauczy się balansować na jednej nodze i odpychać się palcami.

Babcie zwykle zaczynają chodzić między dziewięcioma a 18 miesiącami, chociaż każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do chodzenia z dzieckiem jest wspólne wykonywanie czynności w domu, które pomogą im rozwinąć niezbędne umiejętności. Chodzenie wymaga kombinacji umiejętności, w tym równowagi, kontroli mięśni, kontroli tułowia, siły nóg i pewności siebie. Chociaż nauka chodzenia nie jest łatwa, może być wspaniałym doświadczeniem i świetnym sposobem na nawiązanie więzi z dzieckiem.

Jeśli masz w domu malucha, możesz zachęcić go do postawienia pierwszych kroków, zachęcając go do przyjścia w twoją stronę, a następnie do chodzenia w twoim kierunku. Używanie miękkiej piankowej piłki przed stopami dziecka może zachęcić go do kopania piłki. Możesz nawet ćwiczyć kopanie obiema stopami w tym samym czasie. Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko może spaść, możesz mu pomóc, trzymając je za ramiona, gdy stoją. Trzymając ramiona, delikatnie pociągnij jedno ramię do przodu. Jeśli dziecko wydaje się wygodne, możesz przesunąć drugie ramię i pozwolić mu chodzić. Twoje dziecko będzie w stanie zrobić krok na własną rękę, zanim się zorientujesz!

Jak twoje dziecko zbliża się do sześciu miesięcy, będzie pracować nad innymi umiejętnościami, które pomogą mu chodzić. Na przykład, zacznie chwytać przedmioty. To pomaga mu zrozumieć swoje ciało w przestrzeni, co jest kluczowe dla chodzenia w pozycji pionowej. Dodatkowo, zacznie się przewracać i siadać. Podczas gdy może cieszyć się zapinaniem suwaków, inne umiejętności również przyjdą mu naturalnie. W międzyczasie możesz dać swojemu dziecku wiele okazji do ćwiczenia chodzenia.

Ćwiczenia pomagające dziecku nauczyć się biegać

Prawidłowy trening jest niezbędny, gdy dziecko zaczyna biegać. Odpowiednia forma nie tylko zapobiegnie urazom, ale także nie dopuści do powstania złych nawyków. Stosując się do kilku podstawowych ćwiczeń biegowych, Twoje dziecko rozwinie silniejszy chód biegowy i wykształci odpowiednią muskulaturę. Do szóstego roku życia dziecko będzie w stanie biegać szybciej i z lepszą formą. Ponadto właściwy trening poprawi elastyczność, co zapobiegnie kontuzjom.

Zacznij od małego i zrób z tego zabawę, wprowadzając dziecku kilka różnych rodzajów dyscyplin biegowych. Nie ograniczaj swojego dziecka do jednej dyscypliny; eksperymentuj z różnymi stylami biegania, takimi jak jogging, bieg na bieżni, biegi przez płotki i biegi przełajowe. W końcu może okazać się, że jest naturalnym biegaczem! Kluczem jest, aby zacząć powoli i budować stopniowo, i pozostać zainteresowanym.

Używanie gier to świetny sposób na rozpoczęcie wprowadzania biegania do dziecka. Małe dzieci będą zmotywowane przez gry. Trening szybkości jest najbardziej wymagającym elementem biegania, ale można go łatwo wprowadzić w grach grupowych. Jest to również doskonały sposób na budowanie wytrzymałości. Oprócz gier, uczyń bieganie zabawą, włączając mechanikę biegu do regularnych zabaw. Włączając ćwiczenia biegowe do gier, będziesz w stanie nauczyć dziecko podstaw biegania, w tym rozgrzewki i rozciągania, a także ustalania tempa.

Bieganie jest jedną z najbardziej podstawowych form ćwiczeń, a dzieci mają naturalną motywację, aby jej spróbować. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić, ponieważ może to prowadzić do urazów. Dzieci mogą rozwijać zdrowy styl życia dzięki regularnym ćwiczeniom, więc dawanie im przykładu jest kluczowe. Bieganie z dzieckiem może pomóc dziecku w kształtowaniu zdrowych nawyków i wzmocnić więź między wami. Ponadto bieganie jest stosunkowo bezpieczną aktywnością w porównaniu z innymi sportami.

Uczenie się równowagi dziecka podczas chodzenia

Mając bezpieczne i bezpieczne miejsce do umieszczenia dziecka podczas nauki chodzenia, jest niezbędne dla jego rozwoju. Szeroka gama mebli i przedmiotów to doskonałe miejsca do rozpoczęcia nauki utrzymywania równowagi dziecka podczas chodzenia. Jeśli Twoje dziecko wydaje się niezdecydowane na chodzenie, spróbuj pozostać w pobliżu, abyś mógł je złapać, jeśli upadnie. Jeśli dziecko jest jeszcze zbyt przestraszone, aby chodzić, możesz je przytrzymać rękami, ramionami lub tułowiem. Jednak w miarę jak Twoje dziecko będzie rosło, łatwiej będzie trzymać je za nogi bez podtrzymywania go w niebezpiecznej sytuacji.

Najlepszym sposobem, aby pomóc dziecku nauczyć się równowagi podczas chodzenia, jest użycie miękkiej powierzchni, aby pomóc dziecku przyzwyczaić się do odczuwania różnych powierzchni. Miękkie powierzchnie pomogą Twojemu dziecku przyzwyczaić się do chodzenia po różnych powierzchniach i wzmocnią ich rdzeń i mięśnie nóg. Gdy dziecko przyzwyczai się do chodzenia, można je nauczyć chodzić po twardych powierzchniach. Podczas gdy Twoje dziecko jest jeszcze na etapie noworodka, możesz zacząć pracować nad własną techniką i zachęcać dziecko do próbowania nowych rzeczy.

Jeśli nie jesteś pewny swojej równowagi podczas chodzenia, nie powinieneś próbować balansować swoim dzieckiem. Często rodzice próbują pomóc dziecku, wyciągając ręce. Dziecko zacznie przechylać się do przodu i szybko stawiać kroki, próbując złapać środek ciężkości. Aby pomóc dziecku osiągnąć równowagę, skup się na wspieraniu jego tułowia, a nie nóg. Skupiając się na tułowiu dziecka, pomożesz mu zbudować siłę kości i mięśni oraz pomożesz mu bezpiecznie osiągnąć środek ciężkości.

Dodaj komentarz