Karmienie dziecka najlepszym pokarmem

Karmienie dziecka najlepszym pokarmem

Jakim pokarmem najlepiej karmić dziecko? Istnieje wiele różnych rodzajów jedzenia, które może jeść Twoje dziecko. Dowiedz się więcej o pokarmach z palca, zapiekankach i puree. Sygnały głodu dziecka dadzą Ci znać, kiedy jest ono głodne. Często dziecko sygnalizuje, że jest gotowe do jedzenia, otwierając i zamykając usta. Próbuj różnych pokarmów, aby dziecko mogło doświadczyć najlepszego smaku i konsystencji. Następnie upewnij się, że daj dziecku wystarczającą ilość każdego dnia.

Zboże

Zboże do karmienia dziecka może być doskonałym dodatkiem do diety Twojego dziecka. Może być bogaty w błonnik i złożone węglowodany, które stanowią źródło trwałej energii. Dodatkowo, całe ziarna są dobrym źródłem ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, takie jak magnez. Należy jednak uważać na ryzyko związane z alergenami zbożowymi. Płatki śniadaniowe dla niemowląt są zazwyczaj produkowane z owsa lub ryżu, ale niektóre mogą zawierać pszenicę. Jeśli Twoje dziecko jest wrażliwe na któryś z tych składników, sprawdź etykiety, aby upewnić się, że nie był on przetwarzany w tym samym zakładzie, co inne pokarmy zawierające te alergeny.

Zboża jednoskładnikowe mogą być wprowadzane po jednej do dwóch łyżek stołowych na raz i mieszane z mlekiem matki lub formułą. Po około trzech do pięciu dni, wprowadzić inne ziarno lub jedzenie. Oferując różnorodne pokarmy, będziesz mogła monitorować reakcje na każdy z nich i określić, które dziecko może tolerować. Wprowadzanie różnych pokarmów pomoże Ci również ustalić, czy Twoje dziecko ma jakieś alergie. Oferując różnorodne płatki jednoskładnikowe, będziesz w stanie zapewnić dziecku szeroki zakres niezbędnych składników odżywczych.

Pierwszym pokarmem dla dziecka powinny być płatki dla niemowląt. Płatki jednoskładnikowe będą wprowadzać jeden składnik na raz. Ryż może zawierać zbyt dużo arsenu, dlatego najlepsze są płatki jednoziarniste. Kiedy Twoje dziecko toleruje pojedyncze ziarna, możesz przejść do wzbogaconych płatków wieloziarnistych. Korzyści płynące z wieloziarnistych płatków śniadaniowych znacznie przewyższają ryzyko. A jako bonus, możesz wprowadzić jedno nowe jedzenie do swojego dziecka na raz!

Pokarmy paluszkowe

Jak Twoje dziecko będzie starsze, łatwiej będzie wprowadzić pokarmy paluszkowe. Spróbuj mieszać różne smaki i tekstury, aby pomóc dziecku przyzwyczaić się do dużej różnorodności. Wprowadzaj owoce, warzywa oraz pikantne i gorzkie smaki, ale unikaj twardych lub żujących pokarmów, które mogą przytrzasnąć palce i zgnieść się między nimi. Te 24 warzywa są doskonałym pokarmem dla Twojego dziecka. Oto kilka wskazówek dotyczących przygotowania tych pokarmów.

Owoce, takie jak jabłka, banany i pomarańcze, są doskonałym pierwszym pokarmem dla niemowląt. Słodkie ziemniaki są ulubione z niemowlętami i mogą być pokrojone w kostkę lub gotowane na parze. Słodkie ziemniaki mogą być również pieczone, aby zachować składniki odżywcze w nich. Awokado to kolejny świetny pokarm do podania, ponieważ ma gładką, miękką konsystencję. Aby dodać białko i mięso, pokrój je w kostkę i podaj dziecku. Owoce powinny być przechowywane w jak najmniejszych kostkach, dopóki dziecko nie będzie w stanie użyć swojego chwytu szczypcowego.

Innym świetnym pokarmem dla palców są warzywa. Spróbuj pieczonych brokułów, aby dziecko pokochało zielone warzywa. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ponad 80 pomysłów na jedzenie palcami, w tym brokuły. Wrzuć warzywa z oliwą z oliwek i czosnkiem w proszku, a następnie wymieszaj, aby się połączyć. Dodaj odrobinę soli w razie potrzeby, a twoje dziecko wkrótce pokocha smak! Możesz również podać danie boczne z puree z awokado, zdrową przekąskę.

Zapiekanki

Zdrowe i pyszne, zapiekanki mogą pomóc Ci karmić dziecko przez cały rok. Możesz je zrobić w domu lub przygotować na przyjęciu dla dziecka. Niektóre z tych zapiekanek są również przyjazne dla zamrażarki, więc możesz je zamrozić na okres do trzech miesięcy. Kiedy zapiekanka jest już zamrożona, możesz ją odgrzać w 30-60-sekundowych odstępach w mikrofalówce. Możesz również odgrzać większe porcje w piekarniku w temperaturze 350 stopni przez około 20 minut.

Przygotowując zapiekankę, staraj się unikać wprowadzania nowych składników na raz. Na początku powinnaś proponować dziecku tylko niewielkie ilości dania. W ten sposób możesz wprowadzić różne smaki. Możesz również spróbować różnych mięs. Wołowina jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ma wysoką zawartość żelaza i jest świetnym źródłem białka. Upewnij się tylko, że mięso jest delikatne, aby dziecko mogło je łatwo przeżuć.

Mięso wołowe jest łatwe do ugotowania i puree. Odpowiednia jest również łagodna korma z imbirem, deserowym kokosem i zieloną fasolką. Zapiekanki do karmienia dziecka są również przyjazne dla zamrażarki. Możesz je przygotować z wyprzedzeniem. Możesz użyć resztek jako resztek lub zamrozić je do późniejszego wykorzystania. Nie trzeba się martwić o czas gotowania, ponieważ można je łatwo przygotować z wyprzedzeniem.

Przetarte pokarmy

Jest kilka sposobów na rozmrożenie przecieranych pokarmów. Po pierwsze, przechowuj je w lodówce lub zamrażarce do czterech dni. Można je również rozmrażać na kuchence lub w mikrofalówce w odstępach co 20 sekund. Pamiętaj, aby od czasu do czasu zamieszać puree, aby upewnić się, że jest jeszcze ciepłe. Inną opcją jest zamrożenie ich w całości. Po rozmrożeniu przechowuj je w szczelnym szklanym pojemniku i spożywaj w ciągu trzech dni.

Innym sposobem na karmienie dziecka puree jest nalewanie go na łyżkę. Jest to znacznie mniej onieśmielające dla dziecka, aby jeść w ten sposób. Możesz też wylać puree na tackę w krzesełku, aby dziecko mogło się nim bawić. W zależności od wieku dziecka, może ono nie być gotowe na łyżeczkę od razu, więc zacznij od małej ilości i zwiększaj ją w miarę jak dziecko będzie się starzeć.

Gdy po raz pierwszy zaczynasz wprowadzać pokarmy przecierowe, zawsze powinnaś zacząć od oferowania im jednego nowego pokarmu na raz. Jest to dobry sposób na wykrycie alergii i upewnienie się, że Twoje dziecko nie ma reakcji alergicznej. Następnie odczekaj tydzień lub dwa i spróbuj kolejnego. Możesz również zacząć od prostego posiłku, takiego jak kostki tostowe. Unikaj jednak wszelkich pokarmów z dodatkiem cukrów lub miodu.

Sztuczne pokarmy

Jeśli chcesz wprowadzić dziecku najwcześniejsze pokarmy, powinnaś zacząć od owoców i warzyw. Należy jednak pamiętać, że pokarmy te mogą stanowić ryzyko zadławienia się dziecka. Dlatego warto je zetrzeć na tarce lub ugotować przed podaniem dziecku. Ponadto nie należy podawać dziecku kleistych pokarmów prosto z łyżeczki. Zamiast tego zmieszaj je w puree lub posmaruj nimi tosty. Jeśli chodzi o mleko, mleko krowie nie jest bezpieczne dla systemu dziecka, ponieważ jest zbyt bogate w białko i minerały, które są trudne do strawienia dla niedojrzałych nerek.

Jako nowy rodzic możesz być zniechęcona obojętnością dziecka wobec niektórych pokarmów. Staraj się jednak pamiętać, że niemowlęta mogą podjąć nawet 20 prób, zanim przyzwyczają się do nowego pokarmu. Ponadto ważne jest, aby nie zmuszać dziecka do jedzenia, ale być wytrwałym i proponować mu jedzenie kilka razy, zanim się poddasz. Możesz również używać różnych pokarmów, aby pobudzić ciekawość dziecka co do nowych smaków.

Mleko matki

Pierwsze sześć miesięcy życia jest kluczowe dla karmienia piersią. Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze, których dziecko potrzebuje w pierwszych miesiącach życia. Zawiera również odpowiednie ilości białka, tłuszczu, cukru i witamin. Dzieci karmione piersią mają zazwyczaj mniej problemów zdrowotnych niż te, które nie są karmione. Mleko matki jest również pokarmem pełnowartościowym, zawierającym prawidłową równowagę składników odżywczych i hormonów. W tym czasie mleko matki może zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka bez pomocy specjalnej formuły.

Podczas pierwszych kilku dni karmienia piersią, Twoje piersi mogą nadal czuć się nieco tkliwe. Powinnaś zasięgnąć porady specjalisty, aby sprawdzić zatrzask dziecka. Jest to konieczne, aby zapewnić dziecku wystarczającą ilość siary i zapobiec uszkodzeniu brodawki sutkowej. Co więcej, powinnaś odczuwać silne pociąganie, kiedy Twoje dziecko przylega do piersi. Jeśli zauważysz, że piersi dziecka nie są pełne po każdym karmieniu, skonsultuj się z konsultantem laktacyjnym.

Mleko produkowane z piersi zawiera 3,5 g tłuszczu na 100 ml. Ta zawartość tłuszczu wnosi połowę energii mleka i jest wydzielana w maleńkich kropelkach. Ilość ta zwiększa się z czasem. Mleko następne zawiera więcej tłuszczu niż mleko następne. Mleko następne ma mniej tłuszczu i jest niebiesko-szare. Mleko matki zawiera również długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, których dziecko potrzebuje do rozwoju mózgu.

Formuła

Używanie dozownika formuły jest jednym ze sposobów na ułatwienie karmienia dziecka. Urządzenia te pomagają zredukować pęcherzyki powietrza, które mogą powodować dyskomfort w brzuszku dziecka. Ponadto, pomagają one utrzymać idealną temperaturę mleka. Twoje dziecko będzie mniej narażone na bóle brzuszka i dyskomfort, pijąc mleko o odpowiedniej temperaturze. Aby przygotować mleko w domu, wykonaj poniższe proste kroki. Jeśli nie chcesz mieszać go samodzielnie, możesz również użyć dozownika proszku.

Przygotowując formułę dla niemowląt, upewnij się, że dokładnie umyjesz ręce i dobrze je osuszysz. Pomoże to zapewnić, że formuła jest wolna od szkodliwych bakterii. Dodatkowo, jeśli formuła zostanie pozostawiona na dłużej niż kilka godzin, może rozwinąć się w niej infekcja. Aby tego uniknąć, należy wyrzucić resztki formuły w ciągu dwóch godzin od przygotowania. Ponadto, przechowuj gotowe formuły w lodówce, pod przykryciem, aż do momentu, gdy będziesz musiała ich użyć. Pierwsze karmienie jest zazwyczaj najważniejsze.

Kiedy karmisz dziecko mieszanką, ważne jest, aby obserwować oznaki głodu. Wiele niemowląt pokazuje oznaki głodu, wkładając ręce do ust, obracając się na boki i wystawiając język. Ostatnią oznaką głodu jest płacz, który może być opóźniony, ponieważ dziecko jest niespokojne i rozbrykane. Zawsze pamiętaj, aby umyć ręce przed obsługą formuły i przygotować butelkę w czystym miejscu. Pomoże to zapobiec zanieczyszczeniu butelek i samej formuły.

Dodaj komentarz